img

Акрилот беше изгребан и стана како нов: едноставно решение од Крамер

  1. Акрилните гребнатини се потешки отколку полирање
  2. Заптивање на гребење на акрилик
  3. Интелигибилна настава со препораки од производителот

Како може безгрешната површина на акрилна бања да биде лесно и брзо вратена по гребење? Ако во акрилик сад од бањата е "можно" да се направат големи дупки, калеми и други значителни вдлабнувања, тогаш ова е веќе прилика да се користи рецептот од статии за поправка на емајлирани површини . Во случај на комплет за поправка од Крамер , за што постои говор, не е важно - емајлот е оштетен или акрилик. Ако проблемот е навистина во плитки гребнатини на акрилик, тогаш за овие случаи постои поедноставно специјализирано решение.

Крамер

Акрилните гребнатини се потешки отколку полирање

Кога се поврзувате со акрилни површини, треба да се внимава на мали гребнатини со цел да се минимизира веројатноста за нивниот раст. За да го направите ова, треба редовно да ја испитате садот од бањата или да потопите под различни агли и да ги отстраните сите дефекти што се појавуваат. За да го направите ова, не е неопходно да се јави било која организација за да се обезбедат вакви услуги. Доволно е да се вклучат рутински инспекции во бројот на постапки за одржување на чистотата во куќата.

Заптивање на гребење на акрилик

Независно, брзо и лесно враќање на компромитиран интегритет на акрилниот слој може, ако е потребно, однапред се купени алатки и алатки. Тие можат изберете и да се здобие токму сега Или во секое време по постигнување на јасно разбирање на содржината на овој член. И ова не е потешко од акциите на актерите прикажани во корпоративните видеа на Cramer.

Специјално избраните супстанции и компоненти за полирање во составот Acryl-Star од Крамер помагаат да се обнови бојата, да се елиминираат дамките и меленото месо, додека полирање на површината на бањата. Подлабоките гребнатини треба да се обработат со абразивна хартија од комплетот, а потоа да ја доведете соодветната површина на огледало сјај со паста.

Интелигибилна настава со препораки од производителот

Вредно е малку повеќе детали отколку во описот на стоката за да се открие точно како германската компанија Крамер нуди да ги следи неговите упатства и зошто. Посебни случаи се различни и различно манифестирани ефикасност, практичност, еколошки стил и сигурност на предложените средства. Во оваа статија, ја разгледуваме "нормалната" верзија: неколку гребнатини на акрилик, прикажани на фотографијата погоре во текстот.

Основно правило за користење на алатки од Крамер за враќање на беспрекорен изглед на акрилни површини може да звучи вака: ве молиме стори сé што е во согласност со приложените упатства. Остатокот е веќе направено и обезбеден од страна на производителот, и сите загрижености за ова може да се сметаат за излишни.

Остатокот е веќе направено и обезбеден од страна на производителот, и сите загрижености за ова може да се сметаат за излишни

Пред да купите или поправите нешто, препорачливо е да се земе предвид: неписмената грижа за акрилик може да доведе до несакани резултати. Акрилната површина може да исчезне како што неговата површина станува мат, односно "нежно изгребана".

  • За чистење на акрилната површина од мелење, дамки или нечистотија: нанесете го акрилниот производ на Acryl-Star Cramer на влажна ткаенина или сунѓер и внимателно избришете ја влажната површина. Потоа исплакнете со топла вода и избришете го сувото.

Потоа исплакнете со топла вода и избришете го сувото

  • За полирање на изгребани области: песок на местата каде што се наоѓаат мали гребнатинки со хартија за бришење, а потоа ги полирајте со специјална крпа од Acryl-Star комплет, примена малку од овој производ на површината.
  • Можно е да се зачува неисполнетиот дел од комплетот на температура од + 5 ° до + 30 ° С за 3 години. За да се одржи совршениот изглед на бањата при нормална употреба, доволно е да се користи овој комплет еднаш годишно за време на општото чистење.
  • Може да се користи без заштитна опрема, бидејќи составот на Acryl-Star има ниво на киселина прифатливо за отворена кожа, има пријатен мирис и е еколошки безбеден.

Кога барате повеќе разновиден производ за нега во бањите за керамички, емајлирани, акрилни, метални, обоени (вклучувајќи и прав-обложени) површини, треба да обрнете внимание на Ласерски лајсни .

Ако сакате целосно да се ослободите од проблемите со акрилни бањи и да ги замените со емајлирани, тогаш има смисла да се сметаат за многу висок квалитет и тврди модели од германскиот бренд Kaldewei . Хромирани површини може да бидат присутни во двата типа на бања, како и во други бањи. За ефикасно да се грижи за нив, Крамер, исто така, произведува сигурни и еколошки производи, како што се Хром-ѕвезда .

За ефикасно да се грижи за нив, Крамер, исто така, произведува сигурни и еколошки производи, како што се   Хром-ѕвезда

Ви посакуваме јасно разбирање дека повеќе не вреди да се грижиш, да се грижиш и да бараш скапи специјализирани услуги поради таквите ситници како гребаници на акрилик.

Технички информации, видеа и фотографии: Крамер

Автор на текстот: Валери Стоббе

Популярные новости
Шумоизолируем стены и перекрытия потолка в каркасном доме
Комфортная атмосфера личного пространства деревянного дома во многом зависит от качественной звукоизоляции. Несмотря на то, что дерево хороший проводник шума, каркасный дом достаточно тихий. Это обусловлено
Звукоизоляция квартиры своими руками: как сделать шумоизоляцию стен, пола и потолка
Многих жителей многоквартирных домов волнует вопрос шумных соседей. Особенно остро стоит этот вопрос для жителей панельных домов, где стены тонкие и хорошо пропускают звук. Сегодня мы расскажем, как делается
Звукоизоляция пола в деревянном доме своими руками — пошаговые инструкции! — Своими руками
Старые деревянные дома сейчас уже редкость, но мода на здоровый образ жизни и экологию привела к тому, что этот тип жилья стал востребованным. Дачи и загородные дома часто строятся из дерева, и их владельцам
Звукоизоляция пола в деревянном доме
Старые деревянные дома сейчас уже редкость, но мода на здоровый образ жизни и экологию привела к тому, что этот тип жилья стал востребованным. Дачи и загородные дома часто строятся из дерева, и их владельцам
Межэтажное утепление и звукоизоляцияв деревянном доме: выбор материала и технология работ
Содержание статьи: Чердачное перекрытие частного дома из дерева должно обладать хорошими теплоизоляционными и звукоизолирующими характеристиками. Если коттедж одноэтажный, то добиться этого достаточно
Звукоизоляция стен своими руками от соседей в квартире, в деревянном доме и пр, материалы, видео
Звук оказывает заметное влияние на нашу психику, эмоциональное и физическое состояние. Если в работе, отдыхе или на досуге вас сопровождает даже незначительный шум, это приводит к стрессу, снижению остроты
Шумоизоляция
огда о жилом доме говорят как об элитном объекте, подразумевается, что его потребительские свойства по основным критериям, характерным для жилого здания, существенно выше аналогичных параметров типового
Самый лучший материал для шумоизоляции стен
Практически каждый человек после проведенной за стенами фасада с панелями под дерево бессонной ночи задается вопросом, насколько качественна в его доме шумоизоляция стен, является ли предлагаемые в настоящее
Звукоизоляция стен в деревянном доме что лучше
Надежная шумоизоляция стен в деревянном доме должна монтироваться в процессе основного строительства. Материалы, значительно снижающие уровень проникающего шума, очень часто используются и как утеплитель
Звукоизоляция квартиры в панельном доме
Те, кто живет в панельном доме, каждый день сталкивается с плохой шумоизоляцией своей квартиры, то соседи громко гуляют, то кто-то на 5 этаже дрелью работает. И у всех появляется желание – сделать звукоизоляцию
Все новости